Zdroj: sxc.hu
Pokud se chystáš, že budeš cvičit nebo posilovat, určitě se ti bude hodit harmonogram cvičení (to je něco jako rozvrh). Uděláš si cvičební plán na týden, který pak dodržuješ – nejtěžší je ho opravdu sestavit tak, aby jsi ho pak dodržovala. Ale jak na to? To a mnohem více se dozvíš v celém článku!
Navrhnutí
Samotný nápad cvičebního harmonogramu je určitě skvělý, můžeš si také vést výsledky (váha atd.), hlavním problémem je ale navrhnout si harmonogram tak, aby jsi ho pak dodržovala.
Nejlepší je, udělat si představu o tom, jak prožíváš den až doteď a jak by jsi den chtěla změnit, a také bys měla zvážit to, kolik na máš času, a jestli cvičení opravdu potřebuješ.
Až si tedy uděláš harmonogram toho, jak tvůj den vypadá dnes a jak by jsi chtěla, aby vypadal, musíš se nad ním dobře zamyslet a na první týden si naložit jen něco málo cvičení a pak přituhovat – navrhnout si den je totiž opravdu těžké.
Důležité je vydržet!
Občas je to opravdu o nervy – když přijdeš ze školy s pětkou z biologie a první, co chceš dělat je jít na Facebook, ale v harmonogramu máš hodinku běhání, je to souboj výdrže a sebeuspokojení.
Pokud sis tento harmonogram vytvořila z dobrého důvodu a stojíš si za ním, pak by neměl být problém se udržet, ale pokud to byl jen chvilkový nápad, těžko to dlouho vydržíš, ale měj na paměti, že to děláš pro dobrou věc!
Jak by měl harmonogram vypadat
Měl by začínat ránem a končit večerkou – pokud tedy do harmonogramu napíšeš, že v šest budeš stávat a půjdeš spát v jedenáct, musíš to i dodržet, abys běhala a dělala i ostatní činosti ve stejném čase.
Rozřaď si den na hodiny a půlhodiny, pokud chceš ale i sedm minut jógy/cvičení, pak můžeš být i tak perfekcionistická. Měla by jsi do harmonogramu zavrhnout vše, a to od snídaně a školy, až po svačinu a večerní procházku, prostě vše, nic nezapírej.
Harmonogram by měl být umístěný na viditelném místě, a doporučuji ofotit do telefonu, protože občas si to opravdu nejde zapamatovat.
Nebuď stereotypní!
Nadpis vypovídá vše: nebuď stereotypní! Udělej si každý den jiný, kombinuj to a nechoď vždy běhat na jedno místo, nebo necvič na stejném místě – buď kreativní a vymýšlej, jinak to přinese více špatného než dobrého!